פוליש לריצפה

פוליש לרצפה

מי מאיתנו לא חולם על רצפת הבית נקיה, אבל לא סתם נקיה אלא מבריקה, רצפה מחזירת אור ממש. אין כמו רצפה שהיא מלאה ברק ונראית חדשה לגמרי. חומרי ניקוי סטנדרטיים וביתיים שאנו קונים בסופר לא יספיקו על מנת להפוך את הרצפה לכזאת, גם אם נשטוף את הרצפה בקנאות. אפילו להיפך. שאריות סבון יכולות דווקא להשאיר כתמים ולגרום לרצפה לאבד עוד מהברק שלה. הברקת רצפות אמיתית מתבצעת בעבודת פוליש לרצפה. מה ההבדלים בין סוגי פוליש שונים? איך בוחרים את הפוליש המתאים וגם את החברה המתאימה? על כך במדריך הקצר שלפניכם.

פוליש לרצפה – למה הוא מתאים?

פוליש מתאים ברוב המצבים ולרוב סוגי המרצפות. מצב בו תוצאות פוליש לא תמיד יהיו מספקות הוא כאשר הרצפה שחוקה מאוד ומלאה בשריטות. במצב כזה כדאי לפני הזמנת הפוליש להזמין ליטוש של הרצפות, ליטוש אבן או שיש על פי סוג הריצוף שיש לכם. את הליטוש עצמו יכולה לבצע חברת פוליש לרצפה שהיא מקצועית ומנוסה. בנוסף, פוליש וניקיון הולכים מאוד יחד. מומלץ מאוד את הפוליש לבצע על שטח נקי ולכן כדאי שהחברה שמבצעת את הפוליש תבצע גם ניקיון מקצועי ורציני לפני שתתחיל במלאכת הפוליש עצמה.

סוגים שונים של פוליש

ניתן לסווג את הפוליש לפי סוג הריצוף וגם לפי שיטת הפוליש. אם נחלק סוגי פוליש לפי השיטה, ישנם מספר סוגים עיקריים:

  • פוליש ווקס: פוליש ווקס הוא שיטת פוליש ותיקה וגם זולה יחסית. ההברקה נעשית על ידי מריחת חומר דמוי שעווה שמבריק את הרצפה ומחליק אותה. שכבת הווקס נמרחת על הרצפה באמצעות מכונה. בשיטה זו לא מוחדרים חומרים כלשהם אל תוך המרצפות וההברקה היא חיצונית.
  • פוליש קריסטל: פוליש קריסטלי הוא שיטת פוליש חדשה ומשודרגת. פוליש קריסטל נעשה על ידי קרצוף עם מכונה שבתחתיתה ישנו מעין סקוטש ברייט חזק. הסקוטש ברייט עשוי צמר פלדה והוא מחומם על ידי מכונת הדיסק. כך אל הרצפה מוחדרים חומרי ניקוי והברקה, בכל שלב חומר אחר. בשיטה זו החומרים הגורמים למראה המבריק הופכים לחלק מובנה של המרצפת.

חלוקה לפי סוגי רצפות:

  • גרניט פורצלן: ריצוף גרניט פורצלן מט או מבריק הוא אחד מסוגי הריצוף הפופולאריים ביותר. פוליש לגרניט פורצלן נעשה בשיטת הפוליש קריסטל עם מכונת דיסק וסקוטש ברייט צמר פלדה. יש הבדל בחומרים המתאימים לגרניט פורצלן מבריק לבין גרניט פורצלן מט וחשוב לשים לב לכך.
  • פוליש טראצו: אריחי טראצו הם אותם אריחים שהיו נפוצים מאוד בארץ עד שנות התשעים בגודל של 20 על 20 או 30 על 30. היום ניתן להזמין אריחים גדולים, אפילו 80 על 80. פוליש טראצו נעשה לרוב בשיטה נוספת הנקראת פוליש סילר.
  • פוליש לרצפת צפחה: פוליש לרצפת צפחה דומה ברוב שלביו לפוליש לרצפת טרקוטה. רק הסיום של שני סוגי הפוליש שונה מעט. חומרי הניקוי המוחדרים בעזרת מכונת קרצוף וסקוטש ברייט הם כמעט זהים. הסיום לצפחה נעשה עם סילר ולטרקוטה עם שמן פשתן מדולל.
  • פוליש לשיש: הייחוד של רצפת שיש הוא במראה היוקרתי שלה. לכן, חשוב לשמור על מראה זה. לשיש יש נטיה למראה מט ולכן למראה מבריק לאורך זמן יש לעשות עבודת פוליש מקצועית הכוללת שפשוף וניקוי יסודיים לפני כן.

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
ניווט מהיר במאמר

יצירת קשר:

מאמרים אחרונים באתר:

דילוג לתוכן